Odkurzacze centralne

Odkurzacz centralny wymaga wykonania instalacji, o której powinnieneś pomyśleć już w trakcie budowy domu, na etapie stanu surowego – możesz wtedy dobrać optymalną trasę przebiegu rurociągu. Zwykle na 1 kondygnację wystarcza jedno, dwa gniazda ssące. Wszystko zależy od rozmieszczenia pomieszczeń. Przy zastosowaniu węża ssącego o standardowej długości 9m jedno gniazdo umożliwia posprzątanie powierzchni ok 100m2. Dodatkowe gniazdo ssące warto umieścić w garażu najlepiej w pobliżu drzwi wjazdowych, aby umożliwić odkurzanie samochodu również na zewnątrz. Dobrym rozwiązaniem jest też szufelka automatyczna montowana w cokole mebli kuchennych i tuż przy drzwiach wejściowych.

Opis
1. Instalacja odkurzacza centralnego – orurowanie
2. Gniazdo ścienne
3. Jednostka centralna
4. Szufelka automatyczna
5. Separator popiołu i gruzu
6. Gniazdo wylotowe

 

Zalety odkurzacza centralnego

szybko…
Wąż do gniazdka – i sprzątamy.

czysto…
Zassany kurz opuszcza bezpowrotnie sprzątane pomieszczenie! Mamy teraz pewność, że domownicy już nigdy nie poczują przykrego zapachu wydobywającego się z odkurzacza tradycyjnego. Co za ulga? Również dla osób nie będących alergikami.

cicho…
Dość ograniczeń! Od dziś możesz w trakcie sprzątania oglądać telewizję, słuchać muzyki rozmawiać przez telefon czy obserwować śpiące dziecko. Nie poobijasz mebli, ścian, nie potkniesz o plączący się pod nogami przewód elektryczny odkurzacza tradycyjnego.

wygodnie…
Słyszałeś o szufelce automatycznej? Nie? Koniecznie zobacz co to takiego. Nie musisz nawet używać węża ssącego – wystarczy że podmieciesz śmieci pod tę szufelkę umieszczoną np. cokole szafki kuchennej, a one po prostu znikną.
Po zamontowaniu systemu możesz zapomnieć o odkurzaczu centralnym na przynajmniej pół roku. Dopiero wtedy wyrzucisz śmieci z pojemnego zbiornika, wyczyścisz filtr. I przez kilka następnych miesięcy znowu pozostaje tylko przyjemność sprzątania. zastanawiasz się? Nie, to wcale nie jest drogie. Odkurzacz centralny to najtańsza instalacja w budynku.

Kiedy masz już instalację pozostaje Ci tylko dobrać odkurzacz. Żeby właściwie dokonać wyboru, kieruj się ilością gniazd ssących, długością rurociągu, oraz powierzchnią sprzątania.

Zapraszamy serdecznie.

Kuźnica Kiedrzyńska ul. Witosa 160
42-233 Mykanów
tel. kom: 661 134 664, 607 94 94 37